Savez frizera u Bosni i Hercegovini > Takmičenja > Predstavnici BiH vicešampioni na Festivalu frizera Evrope i Azije u Antaliji

Predstavnici BiH vicešampioni na Festivalu frizera Evrope i Azije u Antaliji

Iz arhiva: Tekst koji je nakon Festivala i takmičenja frizera Evrope i Azije objavio portal “Oslobođenja”, a potom prenijelo više od 20 portala u BiH, prenosimo u cijelosti.

Tradicionalnom festivalu za frizere Evrope i Azije koji se održava i ove godine u Antaliji, prisustvuje više od stotinu frizera iz Bosne i Hercegovine. Uz brojne revije, edukacije i predstavljanja novih frizerskih preparata, održano je i međunarodno takmičenje u više disciplina od kojih su predstavnici Saveza frizera BiH učestvovali u dvije osvojivši među više od stotinu i pedeset takmičara visoka druga mjesta.

Predsjednik Saveza frizera BiH Sanin Fazlić koji je ujedno bio i organizator odlaska frizera iz BiH na ovaj prestižni festival smatra da je ovo ogroman uspjeh bh. frizera i potvrda da Bosna i Hercegovina ima talentiranih mladih ljudi koji je uvijek, čak i kada se uopće ne očekuje, predstave u naljepšem svjetlu.

“Prezadovoljni smo ovogodišnjim festivalom i odzivom naših frizera kojih je bilo u Antaliji više od stotinu. Posebno su nas obradovale medalje koje su osvojili naši Biljana i Ahmed koji su se takmičili u zaista velikoj konkurenciji, jer imamo potvrdu da bh. frizeri dobro prate svjetske modne trendove i da su bili među najkreativnijima na ovom takmičenju. S obzirom da je još uvijek pandemija i da se prošle godine ovaj festival nije ni održavao, sve je bilo na vrhunskom nivou. Iduće godine očekujemo u najmanju ruku duplo veći broj učesnika iz BiH, jer ovo je događaj na kojem se družimo, učimo, takmičimo se i jačamo naše frizersko zajedništvo”, poručuje Fazlić.

On također smatra da bi od strane države ili barem lokalnih zajednica frizeri koji ih promoviraju na ovako važnim i grandioznim manifestacijama svjetskog nivoa trebali imati makar minimalnu podršku, jer odlazak na ovakve događaje iziskuje frizerima koji se godinama za putovanja na takmičenja samoorganiziraju, velike troškove.

Festival i takmičenje frizera Evrope i Azije traje od ponedjeljka, a frizeri iz BiH, njih oko stotinu, vraćaju se u petak u Sarajevo.