Savez frizera u Bosni i Hercegovini > Vijesti > Bh. frizeri na tradicionalnom festivalu i takmičenju u Turskoj

Bh. frizeri na tradicionalnom festivalu i takmičenju u Turskoj

Frizeri iz Bosne i Hercegovine, njih više od sedamdeset, i ove godine učestvuju na festivalu i takmičenju za frizere koje se tradicionalno održava u Turskoj, u nekom od luskuznih hotela regije Antalija.

Nakon dvodnevnog boravka u Istanbulu naši frizeri sletjeli su na aerodrom u blizini Alanje, a potom su se priključili učesnicima festivala iz brojnih zemalja u hotel Bosphorus Sorgun koji je i prošle godine bio domaćin ovog događaja.

Prve noći organizatori su priredili mnoštvo seminara i prezentacija za posjetioce, a za drugi dan je planirano međunarodno takmičenje frizera u brojnim disciplinama.

Već su prijavljeni predstavnici BiH koji će se sutra takmičiti u vrlo teškoj konkurenciji.